Biz ADEN PEST CONTROL – İzmir İlaçlama Şirketi,,olarak müşterilerimizin bizden almış olduğu hizmet karşılığında memnuniyet duyması ve çevresindeki kişi ve kurumlara biz ADEN PEST CONTROL, İlaçlama Şirketini, tavsiye etmesi için özveri ile çalışırız.

YÜRÜYEN HAŞERE KONTROLU

İnceleme(tespit)-Uygulama-Sonuç(Kontrol)

Yürüyen haşere mücadelesinin ilk yöntemi işletmeye veya mesken olarak belirtilen sahalara yürüyen haşere olarak adlandırdığımız zararlıların iç alanlara giriş-çıkış yaptıkları sahaların, giriş yapılabileceği malzeme ve ekipmanların, barınıp, üredikleri ve gezindikleri kritik noktaların tespit edilmesidir.

Tespit edilen kritik noktalarda rezidüel(pompa)uygulamaları, jel ve toz ilaç uygulamaları. Kapalı depo sahalarında ULV (Hacim doldurma)ilaçlama yöntemleri ile çözümlere ulaşılabilir.

Yapılan uygulamalar sonra(30 dakika,1 gün,7 gün olabilir)belirtilen zaman aralıklarında uygulama sonrasında canlı olarak devam eden popülasyon kontrolü, ilaçlama öncesi yetişkin bireylerin bırakmış oldukları yumurtalardan çıkan canlı birey olup olmadığı tespitinden sonra koruyucu amaçlı uygulamada ve kontroller devam eder.

UÇAN HAŞERE MÜCADELESİ

Larva sit uygulamaları, Uçkun mücadeleleri, Kontrol başlıkları altında 3 bölümden oluşur.

Larva sit Uygulaması

Karasinek ve sivrisinek olarak iki ayrı uçkun zararlısının Larva mücadelesi yöntemi birbirlerinden farklıdır. Karasinekler larvalarını hayvan dışkılara, çöplük alanlara, yarı ıslak zemin altlarına, vb. katı atıkların bulundukları sahalara bırakırlar. Belirtilen alanlarda karasinek larva tespitinden sonra larvasit uygulamaları yapılır. Yüksek hayvan atıklarının bulundukları çiftlik ve hayvan damlarında gübrelerin yerden 10-20 cm kadar yüksek olacak şekilde müsait olan alanlarda kurumaya bırakılarak yapılacak olan larvasit uygulamaları larvasit uygulama başarısını artıracaktır. Sivrisinekler ise larvalarını pis ve durgun sulara bırakmaktadırlar. Bu noktalarda larvasit sayımları yapılarak Sağlık bakanlığının uygun görüp, onaylamış olduğu larvasitler çevreye ve doğaya zarar vermeyecek şekilde kullanılmalıdır.

Uçkun Mücadele

Karasinek uçkun zararlı mücadelesi sabah erken saatlerde, sivrisinek uçkun zararlı mücadelesi ise gün batımı saatlerinde yapılması esastır. Mücadele ekipmanları olarak ULV başlıklı sırt atomizörleri, araç üstü ulv makinaları kanal ve logar tipi tipi halkın kullanımına kapalı ulaşılması zor alanlarında Termal sisleme makinası yetkili mercilerden izin alınmak şartıyla kullanılabilir. Dış Alanlarda kullanılacak olan organik sinek yakalama tuzaklarından yararlanılabilir. Yapılan uygulamaların sonucu, kontrol edilmesi daha sonraki zamanlarda kullanılacak olan kimyasallarının oranının ve m2 düşecek olan solüsyonun hesaplanması açısından ve kimyasal kullanılan sahalarda bitkililerdeki yapılan incelemeler doğa ve çevre duyarlılığı konusunda önemli rol oynar

Kemirgen Kontrolü

Kemirgen mücadelesi üretim dış alanları, üretim iç alanları ve dış alan yuva yemlemesi olarak üç başlık altında toplanılabilir.

İşletmeye ve binaya dış alanlardan girilebilecek yuvalar tespit edilip yuva önlerine veya içlerine yem bırakarak yuva yemlemesi yapılır.

İşletmenin dış alanlarından iç alanlarına girebilme ihtimali karşı tespit edilen kritik noktalara içerisinde zehirli yem bulunan kemirgen yemleme istasyonu-veya monitörleri ile mücadele edilir.

İşletme iç alanlarda ise kimyasal ürün bulunmayan canlı yakalama veya canlı gözlem ekipmanları olarak adlandırılan mekanik sistem ile çalışan ekipmanlar kullanılarak mücadele yapılır.

Sürüngen Kontrolu

Sürüngenler için kullanılacak herhangi bir kimyasal bulunmamaktadır. Bu gibi şikâyetler için firmamızın yetkili personelleri ile irtibata geçiniz.0.232.2550101İzmir İlaçlama Şirketi

admin

No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir