Ev İlaçlama

İlaçlama sektöründe 20 yıllık tecrübemizle Ev ilaçlama, Apartman ilaçlama, hizmetlerinde

%100 Müşteri memnuniyeti esas alınarak garantili ilaçlama yapmaktayız.. Aden ilaçlama olarak İzmir başta olmak üzere, Manisa, Aydın illerinde ev, apartman ilaçlama hizmetlerini profesyonel çözümler üreterek ,yaşam alanlarınızda bulunan haşere ve kemirgen zararlılarına karşı mücadele hizmetleri vermekteyiz .Ev ilaçlamaları toplu apartman ilaçlamalarının yanı sıra, tek daire ilaçlamaları olarak ta yapılmaktadır. Ev ilaçlamalarında genellikle karşılaştığımız haşere ve zararlı türleri, sarı kalorifer böceği, kakalak, hamam böceği, tespih böceği, akrep, çiyan, kulağa kaçan, gümüş böceği, susam böceği, pire, gıda güvesi, yün güvesi,Süleymancık,karasinek,sivrisinek,yakarca,tahtakurusu,tahtakurdu olarak belirtilebilir. Bu belirtmiş olduğumuz zararlılara karşı çoğu ilaçlama firması tarafında tek tip ilaç kullanılarak  tüm zararlılara karşı uygulanmaktadır. Bu yapılan ilaçlama metodu yanlış olup, kesin sonuç vermemektedir. Ev ilaçlamaları öncesinde şikayete neden olan zararlı türünün tespiti, zararlı popülasyonuna ait değerlendirme, zararlı türünün barınma yerleri bulanarak en uygun ilaç seçilerek ilaçlama yapılması daha uygun olur.

Ev İlaçlamasında Yapılan Uygulama Türleri:

Sıvı İlaçlama, Pompa ile yapılan evin tüm köşelerine uygulanmakta olan, mutfak ve banyo kısımlarında daha detaylı uygulama yapılan uygulama şeklidir. Uygulamalarda Sağlık Bakanlığı tarafından Halk Sağlığı alanında kullanılmak üzere ruhsatlandırılmış, Biyosidal ürünler kullanılarak uygulamalar yapılır. Halk arasında kokulu ilaç ve kokusuz ilaç bilinen biyosidal ürünler ile yapılan ilaçlama yöntemidir. Bu tür yapılan ilaçlamalarda, zararlı türleri gerek ilaçlanan bölgelere temas ederek ölmeleri sağlanır veya kullanılan biyosidal ürünlerin özelliklerine bağlı olarak bulundukları, gizlendikleri yerlerden çıkararak ölmeleri sağlanır.

Jel İlaçlama, yaşam alanlarınızda bulunan hamamböceği türündeki zararlılara karşı kullanılır. İlaç formülasyonu diş macunu kutusu benzeri, plastik tüp içerisinde bulunan arkasından basma veya ittirme yolu ile ucunda çıkarak hamamböceği görülen nokta ve yerlere 0,5 gr veya 1 gr ağırlığında olacak şekilde bırakılır. Bu jel hamamböceği yemlerinin en büyük özelliği içerisindeki çekici maddeden dolayı cezbedicidir. Ortamda bulunan hamamböceklerini üzerine çekerek yenmesini sağlar ve yenmesi sonucunda da hamamböceklerinde ölümler 30 dakika sonra başlar. Bazı tür hamamböcekleri yedikleri bu jel yemi yuvalarına götürerek daha yumurtadan yeni çıkmış yavru bireylerinde besin olarak yemesini sağladığından dolayı toplu haşere ölümleri olabilmektedir.

Ulv Yöntemi ile ilaçlama metodu, çok dikkat gerektiren ilaçlama esnasında ve sonrasında gerekli tedbirler ve önlemler alınmaz ise zehirlenme ve risk oluşturabilir. Uzman ve profesyonel uygulayıcılar tarafından kullanılması gereklidir

admin

No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir