Yaşamakta olduğumuz evlerde,kat sorumlusu olarak çalışmakta olduğumuz otellerde,ofislerde yerde bulunan halı vb koruyucu malzemelere bakıpta yuvarlak yuvarlak zemini görüyorsanız,emin olun ki halı böçeği şikayeti ile karşı karşıyasınız demektir.İlk yapmanız gereken şey 2550101 numaralı telefonu arayarak İzmir İlaçlama firması,Aden İlaçlama’yı aramak olmalıdır.

Halı böcekleri, yaygın bir haşere olan böcek ailesinden gelmektedirler.İsimleri, larva denilen genç yavrularının yüzünden alıyorlar. Yetişkinler çiçeklerden nektar üzerine beslenirler ve güneş ışığını severler, ancak larvalar koltuğunun yastıkları, dolabının derinlerinde, yastıklarda ve belki de depolanmış giyimlerde olduğu gibi daha koyu bölgelerde takılmayı severler. Niye ya? Çünkü aç! Halı böceği larvaları, tekstil, hayvan kürkü veya huş ağacı ve hatta tüyleri de dahil olmak üzere çeşitli bitki ve hayvan temelli ürünlerde beslenir.

Bunun bir böcek olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, ancak, bir böcek, evinizin bir yerinde 25 veya daha fazla yumurta koymuş olabilir. Yetişkinler yalnızca sekiz haftaya kadar yaşarlar, ancak gençler aylarca larvada kalabilirler. Bu enfestasyonlar görmeden önce çeşitli materyallere ciddi zarar vermek için yeterli zaman bırakarak fark edilmeden eğilimliler.

Neyse ki, evinizin halı böcekleri için misafirperver bir ortam haline gelmesini önlemek için çok şey yapabilirsiniz. Öncelikle, mevsimlik kıyafetleri elinizden almanın veya ilave battaniyeleri saklamanın zamanı geldiğinde, bunları yıkamadan önce emin olmak için kuru temizlenmiş olduğunuzdan emin olun ve bunları böcek korumalı kaplarda sakladığınızdan emin olun. Ardından, evinizi iyice vakumlamak rutininin düzenli bir parçası olduğundan emin olun – mobilyaları da unutmayınız. Bu, hayvan tüylerini ve saçları, halihazırda oradaki halı böcekleri veya larvalarını alır. Köşeler dahil olmak üzere tüm alanları ve mobilyaların altında düzenli olarak bulunduğunuzdan emin olun. Yatak takımlarınızı yıkayın ve evde beslenen hayvan yatak takımlarını rutininizin bir parçası olarak temizleyin. Mobilya üzerine ve altına toza toza karşı dikkatli olun. Gizli, tozlu noktalar yetişkin halı böceği için yumurta döşemek için idealdir.

İzmir İlaçlama Firması,olarak halı böçeği,şikayetlerine karşı uzman ilaçlama ekibimizle,sağlık bakanlığından ruhsatlı,ilaçlar ile garantili ilaçlama yapmaktayız.

admin

No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir